SİROMA Projesi Faydalanıcı Bakanlıkların Personeline Yönelik Sosyal Hizmet Modeli Eğitimi Kırklareli’de Gerçekleştirildi.

   Bakanlığımızın yararlanıcısı olduğu ve Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından takip edilen Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA), İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında hazırlanan “Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu (SİROMA)” kapsamında 26 Ekim 2017 günü Faydalanıcı Bakanlıkların Personeline Yönelik Sosyal Hizmet Modeli Eğitimi gerçekleştirilmiştir.
   Sabah saat 9.30’da Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet KARAMAN tarafından açılış konuşması ile başlayan eğitim programına İl Sağlık, İl Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde görev yapan 49 personel iştirak etmiştir.
Ankara’dan konuğumuz SİROMA Projesi Eğitim Uzmanı Erhan ESKİ, Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Şefik DENİZ, SİROMA Projesi Kırklareli Birim Koordinatörü Mehtap EROL, Sosyal Arabulucu Metin AYGUR, Eğitim Uzmanı Serdar KANAT, Psikolojik Danışman Merve KAYA, Çocuk Gelişimcisi Özlem Gizem KALFA, İşaret Dili Tercümanı Yasemin ÖZTÜRK, Memur Yusuf YILDIRIM’ın hazır bulunduğu eğitim programında proje uygulamaları, eğitim, istihdam, barınma, sağlık, mesleki eğitim, çıraklık eğitimi ile yaygınlaştırma konularında katılımcılar bilgilendirilmiştir. Sertifika Töreninin ardından program sona ermiştir.

 
 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüzün Dünya Kız Çocukları Günü Mesajı.

Önceki Sayfa : Lüleburgaz Huzurevimizde Sabundan Çiçek Yapma Kursu Başladı.