Kırklareli’de Siroma Projesi Mesleki Eğitim Kusları Başladı.

   Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ile İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde SİROMA Projesi kapsamında, 17 Temmuz 2017 tarihinden itibaren Roman vatandaşlarımıza yönelik üç mesleki eğitim kursunun açılması sağlanmıştır. Bu kurslar; Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursu, Şiş Örücülüğünde Hırka Örme Kursu ve Evde Çocuk Bakımı Kursudur.
   Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursu Vali Faik Üstün İlkokulunda, Evde Çocuk Bakımı Kursu Ahmet Mithat Ortaokulunda,  Şiş Örücülüğünde Hırka Örme Kursu ise Vali Faik Üstün İlkokulunda devam etmektedir. Kurslarımıza toplam 73 roman kadınımız iştirak etmektedir.
24 Temmuz 2017 günü kurslarımızın gidişatı ile ilgili olarak Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Şefik DENİZ, SİROMA Projesi Kırklareli Birim Koordinatörü Mehtap EROL, Sosyal Arabulucu Metin AYGUR, Eğitim Uzmanı Serdar KANAT ve Psikolojik Danışman Merve KAYA tarafından ziyaret gerçekleştirilerek kurs öğretmenleri ile fikir alışverişinde bulunulmuş ve kursiyerlerimize yapılan çalışmalar ve kurs hakkında bilgiler verilerek soruları cevaplandırılmıştır.


 


Sonraki Sayfa: Engellilerimiz Akvaryumda.

Önceki Sayfa : Yetişkin Gençler Finalde.