İl Müdürümüzün Dünya Kız Çocukları Günü Mesajı.

   Kız çocuklarının haklarının korunması ve güçlendirilmesi amacıyla Türkiye, Kanada ve Peru'nun girişimleri sonucu 2012 yılında 11 Ekim günü  BM Genel Kurulunca "Dünya Kız Çocukları Günü" olarak ilan edilmiştir. Bu gün kız çocuklarının sorunlarıyla ilgili farkındalık oluşturmak bakımından önemlidir.
Bakanlık olarak ve İl Müdürlüğümüz özelinde tüm imkânlarımızı çocuklarımız için seferber ediyoruz. Kız çocuklarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek, eğitimden etkin biçimde faydalanmalarını sağlamak; zorla evlendirme ve erken evlilikleri önlemek için çalışmalar yapmaktayız
Desteklenen kız çocukları, yarının güçlü kadınları, anneleri, girişimcileri, siyasetçileri, sanatçıları, sporcuları olarak dünyayı değiştireceklerdir.
   Kız çocuklarımızın ayrımcılığa uğramadan insan haklarından tam ve etkili şekilde yararlanması uzun soluklu ve toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren bir süreçtir: Bu süreçte en çok da kız çocuklarımızın azim ve kararlılığı etkili olacaktır.
   Bu vesile ile Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutluyorum.

                                                                                                                                      Mehmet KARAMAN
                                                                                                                                              İl Müdürü 


Sonraki Sayfa: 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Münasebetiyle Valilik Makam Ziyareti Gerçekleştirildi.

Önceki Sayfa : SİROMA Projesi Faydalanıcı Bakanlıkların Personeline Yönelik Sosyal Hizmet Modeli Eğitimi Kırklareli’de Gerçekleştirildi.