İl Müdürümüz Sayın Mehmet KARAMAN’ın Engelliler Haftası Mesajı.

   Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak açısından önemli bir haftayı idrak etmekteyiz. Günümüzde toplumların gelişmişlikleri insana verdikleri önemle belirlenmektedir. Tüm dünyada ve ülkemizde gelişen insan hakları anlayışıyla engelli bireylerin her alandan herkes gibi özgürce ve rahatça yararlanabilmesi için her tür imkân sunulmaya çalışılmaktadır. 
   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak, engelli bireylerimizin toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlamak; ayrımcılığa maruz kalmayan, fırsat eşitliğinden yararlanan, haklarını kullanabilen bireyler olmalarına imkan vermek en temel amacımızdır.  Özellikle son yıllarda eğitimden istihdama, sosyal yardımlardan bakım hizmetlerine kadar neredeyse her alanda reform niteliğinde yasal düzenlemelerle,  engelli bireylerin önünde bulunan engel ve eşitsizlikleri ortadan kaldıran ülkemizde hizmetlerimizi sunmaya devam etmekteyiz.
   Unutulmamalıdır ki, herkes bir engelli adayıdır. Yaşayan her bir bireyin her an bir engelli olabileceğini hiçbir zaman unutmamalıyız. Tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir ömür diliyor 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutluyorum.
    Bu anlamlı haftanın toplumsal duyarlılığı ve sorumluluğu artırması temennisi ile saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                                              Mehmet KARAMAN
                                                                                                                                     İl Müdürü
 
 
 


Sonraki Sayfa: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

Önceki Sayfa : Engelliler Haftası Kırklareli'de Kutlanmaya Başlandı.