Çocuklarımız Gazi Dedeleriyle Buluştu.

   Gaziler Haftası münasebetiyle 22 Eylül 2017 Cuma günü Kırklareli Huzurevimizde yaşayan Kore Gazimiz Mustafa ADIGÜZEL, Kırklareli Tüm Gaziler Derneği Başkanı ve Kıbrıs Gazisi Erol ÖZSEVİMLİ ve Kıbrıs Gazisi Mehmet Ali ÇINAR’ın katılımlarıyla Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı olarak faaliyet gösteren Çocuk Evlerimizde yaşayan koruma altında bulunan çocuklarımız ile “Gazi Buluşması” gerçekleştirildi.
Etkinliğimizde Gazilerimiz çocuklarımızla anılarını paylaştı, 1950 Kore Savaşı ve 1974 Kıbrıs Barış Harekatı sırasında neler yaşadıklarını, savaşın zorluklarını dile getirdiler.
   İl Müdürümüz Mehmet KARAMAN da Şehitlik ve Gazilik kavramlarından, tarihimizi bilmenin öneminden ve 15 Temmuz Hain Darbe girişiminden söz etti.
Ayrıca Kore Gazimiz Mustafa ADIGÜZEL’e kalpak takdimi gerçekleştirildi.     
   Programda   Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet KARAMAN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Şefik DENİZ, ÇEKOM Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürü ve Müdür Vekili Hakan YAĞAN, ÇEKOM Müdür Yardımcısı Güray SEVİM ile ilimizde koruma altında bulunan çocuklarımız hazır bulunmuşlardır.  


         

 
 
 


Sonraki Sayfa: 19 Eylül Gaziler Günü Münasebetiyle Şehit Ve Gazi Aileleri Onuruna Yemek Programı Düzenlendi.

Önceki Sayfa : SİROMA Projesi Sosyal İçerme Konferansı 27 Eylül 2017 Günü İstanbul'da Gerçekleşti.