18-24 Mart Yaşlılar Haftası.

     Geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleri olan, geçmiş ile gelecek arasında köprü kuran yaşlılarımız, bizim en değerli varlıklarımızdır. Unutmayalım bir gün herkes yaşlanacaktır. Yaşlılarımıza gösterdiğimiz sevgi, saygı ve hoşgörü, onlara olan minnet ve vefa borcumuzun temelini oluşturmalıdır. Zira yaşlılarına sevgi ve saygıda kusur eden ve onlara sahip çıkmayan toplumların geleceğinin aydınlık olmayacağı aşikardır.
     Onların geniş ufukları, tecrübeyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri her zaman yararlanmamız gereken, geçmişe ve bugüne olduğu kadar geleceğe de ışık tutan birer kaynaktır. Yılların vermiş olduğu fiziksel ve ruhsal yorgunluğun sükûnetle telafi edildiği yaşlılık dönemi, saygı ve itibar görmenin arzu edildiği hassas bir dönemdir. Ömürlerinin büyük bir kısmı topluma ve ülkeye hizmetle geçen yaşlılarımızın toplumla bütünleşmesini sağlamak, hayata küsmeden yaşama tutunmalarına katkıda bulunmak bizim en ulvi görevlerimiz arasında yer almaktadır.
     Bu kapsamda İl Müdürlüğümüze  bağlı olarak faaliyet gösteren Kırklareli Huzurevi Müdürlüğü ve Lüleburgaz Yaşlı Bakım Rehabilitasyon ve Huzurevi Müdürlüğünden hizmet almakta olan yaşlılarımız başta olmak üzere tüm yaşlılarımızın Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, onların sadece bu hafta değil her zaman için bizim baş tacımız olduğunu özellikle vurgulayarak, tüm yaşlılarımıza sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyorum.

                                                                                     Mehmet KARAMAN
                                                                                           İl Müdür V.
 


Sonraki Sayfa: Dünya Kadınlar Günü’nde Sayın Valimiz Esengül CİVELEK’e Ziyaret

Önceki Sayfa : Valimiz Sayın Esengül CİVELEK’in Teşrifleri İle İlimizdeki En Yaşlılarımızdan Resmiye Boyacıoğlu Evinde Ziyaret Edildi.