Şehitler Günü

       Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası ve milletimizin birliğinin ve bütünlüğünün en önemli simgelerinden biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, bir azmin ve inancın zaferidir.
       Çanakkale destanı, ateşten günler yaşadığımız Milli mücadele yılları için hem moral, hem ışık, hem de yeni kurulacak olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin önsözü olmuştur.
       Yüce Türk milleti, gazi veya şehit olmaya hazır milyonlarca vatan evladıyla, bugüne kadar sahip çıktığı bu emaneti bundan sonra da canından aziz bilip koruyacak ve gelecek nesillere aktaracaktır.
       Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.
       Bu düşüncelerle 18 Mart Şehitler Günü ve bu güne adını veren Çanakkale Zaferi münasebetiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla, yaşadığımız toprakları bizlere vatan yapan atalarımızın izinde olduklarını  gösteren yiğit gazi ve evlatlarımızı ise şükran ve minnetle anıyorum.
                                                                                                                                                            

                                                                                                                                         Mehmet KARAMAN
                                                                                                                                                İl Müdür V.
 
 

Sonraki Sayfa: Mutlu İlkbahar

Önceki Sayfa : Yaşlılar Haftası Bocce Turnuvası.