19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun...

   Tarih sahnesinden silinmek istenen milletimizin, bağımsız kalacağını ve bağımsızlığını ilelebet sürdüreceğini tüm dünyaya en güçlü şekilde bir kez daha gösterdiği Kurtuluş Savaşımızın fiilen başladığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna uzanan sürecin ilk adımının atıldığı 19 Mayıs’ın 98. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.
    Büyük Önder'in Samsun'da yaktığı bağımsızlık ateşi, asil Türk Milletimizin kendi küllerinden yeniden doğuşunun sembolüdür. Tarihimizin akışını değiştiren   19 Mayıstan sonra milletimiz eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanı olan Milli Mücadeleyi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürmüştür.      Böylesine büyük anlamlar taşıyan 19 Mayıs, Atatürk'ün gençliğe verdiği değerin ve Cumhuriyetin onların omuzlarında yükseleceğine olan inancının da ifadesi olmuştur.
    Atatürk, “Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir” sözleriyle gençliğe olan güvenini dile getirmiştir. Gençlerimizin bu kutsal vatana, O’nun gösterdiği ilkeler ışığında sahip çıkacağına inancımız tamdır. Hedefimiz, ülkemizin en büyük zenginliği ve güç kaynağı olan gençlerimizi, çağın gerektirdiği bilgi ve donanımla yetiştirerek geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır.
    Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna aziz canlarını veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor  ve bu güne anlam katan gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.                                                                                                                    Mehmet KARAMAN
                                                                                                                                                    İl Müdürü

                                                                         


Sonraki Sayfa: Kurumlar Arası Spor Müsabakaları Devam Ediyor.

Önceki Sayfa : ÇHGM 7. Türkiye Yüzme Şampiyonası 14-18 Mayıs Tarihleri Arasında Çorum'da Yapıldı.